Centrum pro výzkum ve veřejném prostoru při GAVU Cheb


Pamětní deska Michaila Ilarionoviče Kutuzova

Šenk (Schenk) František Jan Drábek

Jan Drábek

Šenk (Schenk) František

Časové údaje
1955

Materál
Kámen

Umístění
Brno-střed, Zelný trh, Moravské zemské muzeum, na nárožním průčelí budovy

Souřadnice
16.609088, 49.191852

Majitel

Moravské zemské muzeum

Památková ochrana

?

Popis

Michail Ilarionovič Kutuzov (1745-1813), ruský vojevůdce v bitvě u Slavkova v roce 1805.

Literatura

Pamětní desky a pomníky v Brně. (Soupis pamětních desek a pomníků existujících či již jen prameny doložených na území města Brna)

Autor hesla
?

Nápis PRIOR na obchodním domu Máj v Praze
Nápis PRIOR na obchodním domu Máj v Praze
Pomník padlým v Týnci nad Sázavou
Pomník padlým v Týnci nad Sázavou
Památník padlým v první světové válce na vrchu Hard v Sokolově
Památník padlým v první světové válce na vrchu Hard v Sokolově
Skleněná mozaika na Základní škole v Domažlicích
Skleněná mozaika na Základní škole v Domažlicích
Pomník hraběte Gabriela (Gábora) Bethlen-Bethlena
Pomník hraběte Gabriela (Gábora) Bethlen-Bethlena
Pomník Martina Kopeckého v Plzni v Kopeckého sadech
Pomník Martina Kopeckého v Plzni v Kopeckého sadech
Výzdoba obřadní síně v Chyškách
Výzdoba obřadní síně v Chyškách
Šest broušených skleněných oken a broušený skleněný reliéf pro smuteční síň v Sokolově
Šest broušených skleněných oken a broušený skleněný reliéf pro smuteční síň v Sokolově
Pomník 21. pěšího pluku maršála Foche v Čáslavi
Pomník 21. pěšího pluku maršála Foche v Čáslavi
Pomník Vladimíra Iljiče Lenina v Chebu
Pomník Vladimíra Iljiče Lenina v Chebu
Kocourek, Pomník americké armádě, náves Dýšina
Kocourek, Pomník americké armádě, náves Dýšina
Otevřený květ
Otevřený květ
Švanda Dudák
Švanda Dudák
Sochařská výzdoba radnice v Prachaticích
Sochařská výzdoba radnice v Prachaticích
Keramické reliéfy v prodejně s občerstvením v Aquaparku v Horažďovicích
Keramické reliéfy v prodejně s občerstvením v Aquaparku v Horažďovicích
Pomník Johanna Wolfganga Goetha v Chebu
Pomník Johanna Wolfganga Goetha v Chebu
Pomník padlých v I. světové válce v Rotavě (Rothau)
Pomník padlých v I. světové válce v Rotavě (Rothau)
Čtyři evangelisté
Čtyři evangelisté
Pomník lékaře Davida Bechera v Karlových Varech
Pomník lékaře Davida Bechera v Karlových Varech
Past (Alfredu Kubinovi)
Past (Alfredu Kubinovi)
Pomník padlých ve druhé světové válce ve Strakonicích
Pomník padlých ve druhé světové válce ve Strakonicích
Pomník svobody v Domažlicích
Pomník svobody v Domažlicích
Reliéf v Kulturním domě v Holýšově
Reliéf v Kulturním domě v Holýšově
Květ vědění
Květ vědění
Král Přemysl Otakar II.
Král Přemysl Otakar II.
Náhrobek Františka Kopidlanského v Jindřichově Hradci
Náhrobek Františka Kopidlanského v Jindřichově Hradci
Pomník padlým v I. světové válce ve Žluticích / Luditz
Pomník padlým v I. světové válce ve Žluticích / Luditz
Keramické stěny v restauraci Sputnik v Plzni
Keramické stěny v restauraci Sputnik v Plzni
Holakovský Výzdoba obřadní síně v Bernarticích
Holakovský Výzdoba obřadní síně v Bernarticích
Soubor pískovcových reliéfů na sloupech před spojenými budovami 6. ZŠ a krytého plaveckého bazénu v Chebu
Soubor pískovcových reliéfů na sloupech před spojenými budovami 6. ZŠ a krytého plaveckého bazénu v Chebu
Pamětní deska obětem II. světové války z řad železničářů na Hlavním nádraží v Plzni
Pamětní deska obětem II. světové války z řad železničářů na Hlavním nádraží v Plzni
Pomník mladých bojovníků proti fašismu v Praze - Smíchově
Pomník mladých bojovníků proti fašismu v Praze - Smíchově
Pomník Mistra Jana Husa v Sušici
Pomník Mistra Jana Husa v Sušici
Pomník padlých v první světové válce v Tuřanech (Thurn)
Pomník padlých v první světové válce v Tuřanech (Thurn)
Modry hrozen
Modry hrozen
Snídaně v trávě, Turisté
Snídaně v trávě, Turisté
Pamětní deska Mistra Jana Rokycany na radnici v Rokycanech
Pamětní deska Mistra Jana Rokycany na radnici v Rokycanech
Pomník Benedikta Rejta v Lounech
Pomník Benedikta Rejta v Lounech
Voda - zdroj života
Voda - zdroj života
Díkůvzdání
Díkůvzdání